Skip to content

Meditace přátelství hmoty a ducha

Jsou dny jako dnešek, kdy je dobré v meditaci spřátelit hmotu a ducha. Žijeme v době, která někdy vytváří dojem, že stojí proti sobě. Čím víc tíhne většinová společnost k uctívání hmoty, tím více lidí hledá

čisté hodnoty, osobní spiritualitu, návrat ke kořenům – velebí ducha.

Někdy jde vnímání rozporu do krajnosti a jedna skupina nerespektuje hodnoty druhé. Dnešní meditaci proto zaměřme na jejich přátelství ve své mysli, protože péči si zaslouží hodnoty hmotné i nehmotné.

Můj syn mi nedávno povídal, že to vypadá, že lidi jsou supermarkeťáci nebo kostelníci, ale že ve skutečnosti je v každém obojí.

Vždyť každý chce být šťastný, zdravý, požehnaný, bohatý.

Někdy jsou ty děti zatraceně moudré, co?

Jedna z velmi dobrých cest, jak v sobě uzavřít přátelství dvou neoddělitelných částí je

ztotožňování se s matkou Zemí.

Ať už je člověk víc “kostelník” nebo “supermarkeťák”, většinou každý dokáže v přírodě vidět obojí – hodnotu hmotnou i posvátnou. Pokud máte možnost lehnout si chvíli v přírodě na zem, je to ideální. Pokud ne, tak si na to aspoň zavzpomínejte nebo si to představte.

Ležíte tedy na zemi a jen  vnímáte její vůni, hebkost a fyzickou podobu a zároveň její posvátnou sílu a život, který je v ní přítomen. Užíváte si harmonie obojího. Po chvíli cítíte, jak jste součástí koloběhu života, součástí matky Země. A pak i v sobě zachytíte rovnováhu obou složek.

Nakonec můžete svou přírodní meditaci uzavřít uvědoměním si, že každá z těch dvou vašich složek té druhé fandí. Duch vám přeje hmotné zdraví a hojnost. A hmota zas naději, inspiraci a zázraky.

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta