KARMICKÝ TAROT

Chci videa o poselství karty Poutník ZDARMA
  • Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání videí a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Pro ty z vás, kteří raději čtete, máte zde vše, co říkám ve videu

 

 

Co je karmický tarot?

 

Těší mě, že jsme se našli a že mám tu vzácnou příležitost zastavit s Vámi na chvíli čas a porozhlédnout se po tom, co se dá udělat pro Váš lepší život. Často dostávám otázky: jak se naučit naslouchat svému vnitřnímu hlasu, jak vždy včas pochopit jádro situací a vztahů, jak zpracovat karmická pnutí, jak zjistit, co neviditelného nás ovlivňuje, třeba z minulých životů, jak rozetnout karmická pouta, jak změnit vzorce myšlení a chování, které si vtěleními neseme.

Hráli jste doma jako malí karty? Pokud ano, tak Vás možná potěší, že pravděpodobně máte k vykládání tarotu blízko již z minulých vtělení. I když je mezi žolíkem a čtením budoucnosti trošku rozdíl, pozitivní vztah ke kartám se jistě hodí. Jedna hebrejská legenda praví, že Bůh uložil mystiku Tóry a Kabaly do karet, protože hráčská neřest je věčná. Podle této legendy je tarot cestou k doteku Absolutna, kterou ale pochopí jen ten, komu se dostane symbolického studia. Pro ostatní zůstanou karty jen nevinné obrázky a jejich moudrost je tak ochráněna.

V Tarotu najdeme symboly hebrejské, křesťanské, staroegyptské, hermetické, alchymistické. A legendu o jejich vzniku má snad každá z těchto tradic. Jedna dokonce tvrdí, že prvními kartami byly bankovky. Nejrozšířenější je představa jejich egyptského původu, kdy se Tarot překládá jako Královská cesta (tar=cesta, ro=královský). Ale legendu, která o tom vypráví, Vám povím až za chvíli.

 

Co to tarot vlastně je?

Tarotové karty jsou obecně složeny ze dvou sad – malé a velké arkány. Zatímco malá arkána se zabývá běžnými praktickými situacemi zachycenými skrze deset vibrací každého ze 4 živlů, tak velká arkána obsahuje 22 hlavních principů, které dávají člověku a jeho životu význam. Velká arkána ukrývá archetypy, stupně osobního rozvoje, které dohromady tvoří celistvost světa. Tak jako se nám vesmír odráží v 7 čakrách nebo ve 12 znameních, můžeme ho uchopit a pochopit ve 22 tarotových kartách velké arkány.

Jistě jste si všimli, že úroveň lidského vědomí roste. Procházíme obrovskou transformací, díky které žijeme dynamičtěji a téměř všechno je zásadní a silné. Malých témat ubývá a tak pomalu končí doba malé arkány. Tak jako období Starého zákonu rýžákem pohrom připravovalo příchod další éry a bylo vystřídáno Novým zákonem, kterému stačil smirkový papír apelu na laskavé lidství, tak i éra malé arkány končí. I my se spolu budeme nořit do arkány Velké, protože v ní uvidíme vše.

 

Legenda o vzniku Tarotu.

Staroegyptský bůh Thovt, to byl ten s hlavou Ibise, pán magie a božího slova, se uvolil dát lidstvu pochopení vesmírných zákonů. Nechal v Memfiském chrámu vytvořit místnost poznání, ve které bylo 22 archetypů světa zachyceno na velkých obrazech. Jeden obraz byl na dveřích a byl na něm hravý poutník, který bezstarostně kráčí světem, s dětskou naivitou se vrhá do dobrodružství, protože nejde jinak, než aby byl sám sebou. Do místnosti zároveň patří i nepatří, začíná a končí celou cestu.

Na stěnách bylo pět obřích obrazů postav. Dvě ženy. Jedna krásná, milující a darující. Druhá moudrá, klidná a hluboká. A dále tři muži. Hned za dveřmi jste si mohli prohlédnout obraz alchymisty. Již jen zahledění se do jeho tváře Vám pomáhalo uvědomit si své talenty a myslí ovládnout hmotu. Pak jste se pokochali obrazy zmíněných žen a získali jejich plodnost a důstojnost, cítili obětí jedné a pohlazení duše od druhé. To Vás vyzbrojilo odvahou pohlédnout do očí vládci na dalším obrazu. Mocnému vládci, který umí dělat, co je pro celek třeba, ale který se také umí o úkoly dělit tak, že vše běží podle něj. Na chvíli jako byste v sobě cítili jeho sílu. A ta s dalším obrazem rostla, protože muž na něm do vás viděl jak do studánky. A viděl hlavně všechny Vaše schopnosti v podobě, do které mohou dospět za pár životů nebo třeba zítra.

Když jste se v tom Memfiském chrámu dostatečně nabažili obrazů na stěnách, všimli jste si, že po několika chodíte. Celá podlaha byla posetá dalšími 11 skvostnými výjevy. Když je člověk procházel, zpracovával své touhy, pudy, obavy, sklony, kultivoval své já. Za odměnu pak pohlédl na strop a byl uchvácen pěti zbývajícími obrazy nebeských těles, andělů a vesmírné jednoty. Bylo to místo, kde jste chtěli zůstat navždy. Tak úplné, čisté a nadpozemské.

Jednoho dne se ale veleknězové chrámu dozvěděli, že chrám bude zničen. A tak překreslili obrazy na malé kartičky, aby poznání tohoto místa nezaniklo s ním. Nejprve namalovali Blázna a 5 osobnostních karet ze stěn, které pomáhají uchopit to nejcennější, co v nás je, a ukázat to světu. Pak honem ze stropu namalovali 5 nebeských karet, které značí vnější vlivy, osud a to, co je dobré znát a naučit se tomu odevzdat. Nakonec překreslili 11 pracovních karet ze země, které říkají, co kdy dělat, co posunout. Když ztvárnili poslední Věž, udeřil blesk a chrám rozmetal. 22 karet Velké arkány ale zůstalo a my si tak můžeme místnost poznání vytvořit kdekoli.

Já tu svou nosím v tarotovém balíčku všude. Snad jen když jdu s košem, tak je nechávám doma. Ale jinak jsou stálou součástí mého života. Pod videem najdete krátký pracovní list, do kterého si můžete své rozhlédnutí se po Memfiském chrámu zaznačit a pomoci pár otázek přijít na to, jak velkou součástí vašeho života jsou principy jednotlivých osobnostních karet ze stěn místnosti poznání.

Víte, kdyby žil člověk v jeskyni, pořád jen meditoval stranou všech podnětů, asi by tarot nepotřeboval. Ale na nás působí tolik vlivů, příležitostí a tlaků, že mít možnost vidět v těch zrcadlech duše Pravdu je velmi cenné. Věřím, že se karty stanou i Vaší pomůckou, jak slyšet svůj moudrý vnitřní hlas. Pokud máte svou velkou arkánu, můžete se karmu naučit vidět v ní. Nebo si můžete pořídit karty, které používám já, ve kterých je karma přímo zachycena surrealistickými snovými výjevy, kterými vás samozřejmě také provedu.

 

Co je tak ohromujícího na karmickém tarotu.

Baví mě vždy pozorovat všechny ty aha momenty a proměny, když se lidé jako Vy s každou kartou blíže seznamují. A nepřestává mě fascinovat, jak praktické a nosné pak toto umění v jejich životech bývá. Projít si těch 22 střípků skládačky, kde každý kousek symbolizuje důležitý aspekt na životní cestě, je nejefektivnější osobní rozvoj, kterému jsem za ta léta, co se rozkvětu lidí věnuji, mohla přihlížet.

Jestli je Tarot královskou cestou k pochopení vesmíru a svého místa v něm, pak karmický tarot neřeší jen věci zjevné, ale hluboké a opravdové souvislosti pramenící z nevědomí. Karmický tarot pomáhá najít uzly, ve kterých můžeme z karmy vykročit a prožít čistou svobodu. Skrze uvědomění dostaneme nadhled, který nám přinese smír, rovnováhu, střed. A o ty v karmě přeci jde. Nenechte se vláčet věčným koloběhem následků, neuvědomovanou minulostí a vzorci, které jste si vštípili. Udělejte krok k tomu, abyste mohli elegantně dosáhnout na šťastné partnerství, život v hojnosti, spravedlivé uznání, duchovní posuny, harmonické vztahy.    

Určitě jste někdy viděli nějaký film, ve kterém měl hlavní hrdina shodou různých okolností dar prožívat situace nanečisto, dopředu tušit průběh dějů a pochopit tak úkol, který je před ním. Možná jste si povzdechli, že by někdy bylo užitečné, takovou superschopnost ovládat, mít ji a volit si, kdy ji použít.

A právě umění karmického tarotu Vám takovou superschopnost dává. Už se nemusíte v situacích cyklit, vysilovat, tápat, zkoušet, podíváte se do karet a jdete na jistotu. Vidíte očím neviditelné a to Vám dává obrovskou výhodu. Pokud jste vědomí, nic Vás nerozhází, nevyčerpá. Můžete vědomě volit svou cestu životem a sny, kterých dosáhnete.

Možná v Karmickém tarotu nejvíce oceníte to, že se naučíte vykládat karty a číst v nich osudové souvislosti. Jako astroložka vám musím říct, že osudové souvislosti dokáže odhalovat skvěle také karmická astrologii, ale naučit se ji, je krapánek náročnější. Karmický tarot navíc vypráví barvitěji a pomáhá vyznat se i v zákrutách karmy menších témat.

Věřím, že kromě umění výkladu je Karmický tarot úžasná ta seberozvojová linka. Určitě si ho někteří z vás zamilují právě pro prožití podoby jednotlivých složek své karmy a jejich očištění.  Osvojíte si totiž recepty, jak s karmickými situacemi a vztahy ve svém životě zacházet.

 

Pamatujete si ještě z egyptské legendy obraz na dveřích, který učil být sám sebou? Ano, byl to Poutník. Pokud Vás jeho poselství láká, chcete opravdu prožít podstatu svobody, stačí kliknout na tlačítko pod videem a dostanete lekce o této kartě zdarma jako dárek pro Vás. Přeji odvahu k překročení karmy. Ať vás vše baví. Těším se na vše, co nás spolu čeká.

Petra Černá

Chci videa o poselství karty Poutník ZDARMA
  • Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání videí a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů

Formulář se odesílá, počkejte prosím...