Skip to content

AI – Jak vnímat její příchod a co dělat pro lepší budoucnost

Člověk je jako prvotní nestvořené světlo, co má v sobě nekonečnou sílu božské jednoty. Zatímco umělá inteligence (AI) je zatím jak žárovka stvořená člověkem. Svítí, ale nezáří. Jenže se vyvíjí a osobně si dovedu představit, že jednou bude mít nejen tunu informací a schopnost vhodně je spojit, ale i emoce a občanku. Její aktuální exponenciální rozvoj a schopnost učit se, by nás všechny měla vést k úvahám a diskusi, co je skutečně lidské, co nás jako lidské bytosti definuje.

Znovu se mi připomíná poselství příběhu Pinocchia, který se touží stát člověkem. A jsem přesvědčená, že stát se plně člověkem by měl být úkol každého z nás. Přítomnost AI v naší realitě nám má podle mě pomoci věnovat svou pozornost a cenný čas takovým věcem, jako je zastavit se a žasnout nad východem slunce, nad rozkvetlým stromem, nad úsměvem milované osoby. Další doménou lidství je láska, svoboda a spiritualita. A tak teď, v této revoluční době (a AI rozmach rozhodně revoluce je), je o to víc zásadní žasnou, milovat, svobodně se rozhodovat a vytvářet prostor pro spirituální prožitky.

O umělé inteligenci jsme si povídaly s kolegyní Zuzanou Adam a vy se na hodinový webinář AI – Jak vnímat její příchod a co dělat pro lepší budoucnost můžete zdarma podívat zde.

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta