Skip to content

Co je to karmický tarot?

Co je karmický tarot?

Těší mě, že jsme se našli a že mám tu vzácnou příležitost zastavit s Vámi na chvíli čas a porozhlédnout se po tom, co se dá udělat pro Váš lepší život. Často dostávám otázky: jak se naučit naslouchat svému vnitřnímu hlasu, jak vždy včas pochopit jádro situací a vztahů, jak zpracovat karmická pnutí, jak zjistit, co neviditelného nás ovlivňuje, třeba z minulých životů, jak rozetnout karmická pouta, jak změnit vzorce myšlení a chování, které si vtěleními neseme.

Hráli jste doma jako malí karty? Pokud ano, tak Vás možná potěší, že pravděpodobně máte k vykládání tarotu blízko již z minulých vtělení. I když je mezi žolíkem a čtením budoucnosti trošku rozdíl, pozitivní vztah ke kartám se jistě hodí. Jedna hebrejská legenda praví, že Bůh uložil mystiku Tóry a Kabaly do karet, protože hráčská neřest je věčná. Podle této legendy je tarot cestou k doteku Absolutna, kterou ale pochopí jen ten, komu se dostane symbolického studia. Pro ostatní zůstanou karty jen nevinné obrázky a jejich moudrost je tak ochráněna.

V Tarotu najdeme symboly hebrejské, křesťanské, staroegyptské, hermetické, alchymistické. A legendu o jejich vzniku má snad každá z těchto tradic. Jedna dokonce tvrdí, že prvními kartami byly bankovky. Nejrozšířenější je představa jejich egyptského původu, kdy se Tarot překládá jako Královská cesta (tar=cesta, ro=královský). Ale legendu, která o tom vypráví, Vám povím až za chvíli.

Co to tarot vlastně je?

podívejte se na video ZDE

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta