Skip to content

Jak se chránit a čistit?

Obecných rad najdeme všude dost, ale jak ušít techniky víc na míru člověku a situaci?

Jedna z prvních věcí, kterou jste se určitě v práci s energiemi naučili, bylo vytvořit si kolem sebe vajíčko, skořápku, která vás ochrání. Je fajn si ji představovat, nejste pak třeba zbytečně vyšťavení. Jenže pro někoho to nestačí.

Jaký typ ochrany je nejvhodnější pro vás?

Nejprve je nutné si odpovědět na to, před čím se vlastně chráníte. Jestli je nepřítel venku nebo vevnitř.

 

Negativní energii, která by na vás mířila zvenku, nebo pokusům o „vysátí“ je možné čelit kombinací více cest. Návrh ohnivé cesty využívá samotného ohně v představě ohnivého kruhu kolem vás (do pasu – k solaru) a plamínku ve vás (v srdci). Ten kruh vás chrání svou silou od vnějšího a zároveň posiluje plamen vevnitř.

Zemská cesta spočívá ve stažení první čakry a v dobře zvoleném amuletu. Nejlepší zkušenosti mám s kameny (hematit a vločkový obsidián) nebo s přívěšky kruhového tvaru. Ale výběr je lepší nechat na intuici daného člověka.

Při vzdušné cestě ochrany si vizualizujete zrcadla kolem sebe namířená ven, která vše, co k vám přichází, odráží zpět. Je to cvičení silné a velmi účinné.

Vodní cesta je podobná jmenovanému vajíčku, skořápce. Jen si představujete kolem sebe světelný válec spojující vás s nebem a zemí, ve kterém stojíte. Efekt je silnější, když si představujete napojení na oba zdroje – nahoru i dolů.

 

A teď ta finta:

Nejúčinnější je, když zvolíte takovou cestu, kterého živlu máte nejméně. Doplníte tak místo, kudy by vám energie jinak odcházela.

Můžete to poznat z horoskopu nebo empatií. Jestli máte nejméně ohně (Berana, Lva, Střelce) – akčnosti, spontánnosti a rychlosti; země (Býka, Panny, Kozoroha) – stability, pracovitosti a vytrvalosti; vzduchu (Blíženců, Vah, Vodnáře) – společenskosti, sdílnosti a rozevlátosti; nebo vody (Raka, Štíra, Ryb) – citlivosti, jemnosti a hloubky. Samozřejmě můžete zvolit konzervativnější cestu – doporučit člověku ten způsob ochrany, jakého živlu má nejvíc. Bude mu to přirozenější a určitě to efekt bude mít, jen ne tak veliký.     

    

Ještě zajímavější je téma ochrany před vnitřním nepřítelem.

Z konzultací vím, že jedna ze dvou nejčastějších věcí, kterou ztrácíme energii, jsou vlastní emoce.

Nejlépe se takovému podlehnutí emocím ochráníte tím, že s nimi budete pracovat – uvědomovat si je, držet je pod kontrolou a přirozeně je ventilovat. Preventivně zabírá cvičení „míček na squashi“. Kdy si pro větší emoční flexibilitu představujete, že jste míčkem na squashi, který se po úderu roztříští tu o jednu tu o druhou stěnu místnosti.

Po několika minutách se přenesete do relaxace, kde vše vydýcháte, uklidníte, ze které se probíráte vnitřně pružnější a silnější.

To je věc prevence.

Přímo při emočním vzepětí mým klientům nejvíce pomáhá neztotožňovat se se svými emocemi. Představit si, že oni nejsou ty emoce, že emoce k nim přicházejí a oni mají svobodnou vůli, jestli je přijmou nebo nechají s díky odejít. Pomůže také zklidňovat dechu až k neslyšitelné dýchání, tím necháte zmizet emoce. Dech je totiž s emocemi propojen.    

Jak se očistit?

I při vhodné technice se může stát, že na vás kousek té negativní energie zůstane, třeba po těžkém setkání s konfliktní osobou. Jak se očistit?

Tady doporučuji držet se živlu znamení Slunce nebo Luny podle toho, jestli je to vědomé nebo podvědomé.

V případě, že víte, z čeho váš blbý pocit pramení (např. z posledního setkání), je klíčem živel znamení Slunce ve vašem horoskopu. Když se jen cítíte nějak podivně, ale nevíte z čeho, je přiléhavější očistit se přes znamení vaší Luny a jemu odpovídající živel.

Ohnivá očista je ideální pohledem do svíčky, rukama nad svíčkou nebo rychlým setřepáním ze sebe.

K zemské očistě je vyzkoušená jógová asana Sfingy, při které ležíte na břiše opřeni o lokty, srdce vás tahá vzhůru a tváříte se důstojně. Při tom dlaněmi pouštíte s výdechem do země vše nedůležité. Další zemskou očistou je fyzické stažení nežádoucích nánosů pryč ze svého těla, jakoby oprášením. Při větším znečištění rozhodně pomůže vydupání všeho ven.

Vzdušným světlům (Sluncím a Lunám) pomůže představa větru, který z nich vše nepotřebné vyfoukává (hlavně z hlavy), nebo kroužení vonnou tyčinkou kolem sebe a rozhodně dechová cvičení soustřeďující se na výdech.

Nejoblíbenější je vodní očista, kdy nejlépe i fyzicky na sebe necháváte dopadat duhovou nebo zlatou sprchu. Voda prochází vašim tělem a odnáší vše, co je třeba nechat jít.   

 

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta