Skip to content

Jméno jako klíč

Ráda bych Vám pověděla jeden dávný příběh.

Stalo se to ve starém Egyptě a je to ze života bohyně Eset. Eset byla velmi mocnou bohyní. Jediné, co jí chybělo ještě k větší moci, bylo tajemství nejvyššího boha Re. Šlo o tajemství jeho pravého jména, které mu dávalo obrovskou sílu. Jednoho den viděla Eset, jak Re pomalu stárne. I rozhodla se jeho tajemství získat. Byla vychytralá, tak na něj nastražila lest. Z jeho sliny vytvořila hada a když byl na své obvyklé procházce, nechala ho tím hadem uštknout. „Co se to se mnou stalo?“ křičel bolestí a zoufalstvím Re. V tom nakráčela Eset a nabídla mu pomoc výměnou za jeho tajemství. Re dlouho vzdoroval, ale bolest byla velmi silná. A tak jí ho nakonec prozradil. Tím se stala Eset ještě mocnější a jednou z nejuctívanějších bohyní celého Egypta.

A proč bylo jméno boha Re tak důležité?

Egypťané věřili v jeho náboženský význam a kouzelnou moc. Ochraňovalo svého nositele a propůjčovalo mu sílu. Když měl být někdo potrestán, mohlo mu být jeho jméno zkráceno nebo změněno. V našem světě by se pak třeba z provinilého Bohumila stal Hum nebo Bohunemil. Největším trestem bylo jeho odnětí, zločinec pak nemohl doufat ve věčný život. Co tedy jméno otvírá? Je bránou do tohoto vtělení nebo do věčnosti?  

Říká se, že jméno určuje identitu člověka.

Jaké slovo jste asi nejčastěji slýchávali, když jste byli malinkaté děti? Nejde jen o to, že Vás skrz něj vnímají druzí, ale zpětně tak vnímáme sami sebe. Tak co, jakou identitu, sílu a ochranu Vám propůjčuje Vaše jméno? A odkud vlastně je? Je původem z Řecka? Jako třeba naše nejčastější mužské jméno Jirka (znamenající rolník) nebo barbarská Barbora. Nebo je Vaše jméno hebrejské? Jako Eva (dávající život) nebo Honza (což znamená bůh je milostiv). Možná vychází z latiny jako bojovný Marek nebo slavná Klára a možná je úplně odjinud.

V horoskopu můžeme najít jméno u ascendentu

V horoskopu můžeme najít jméno u ascendentu, rozšířeně v celém prvním domě. Nejprve si o svém jméně něco zjistěte – odkud pochází, co znamená a např. je-li s ním spojen nějaký svatý. Pokud požádáte nějakého i začínajícího astrologa o pomoc, můžete rozjímat nad tím, jak to souvisí se znamením vašeho ascendentu či s planetárním obsahem prvního domu. Někdo možná maskuje svou identitu. Jako třeba Katky, co mají ascendent ve Štíru. Katka totiž v řečtině znamená cudná. A cudný Štír? Asi jste slyšeli o solárním horoskopu, který ovlivňuje čas od jedněch narozenin k druhým. Když si zjistíte svůj solární ascendent, můžete vymýšlet, jak si ten rok nechat říkat. Nemusíte hned běžet měnit občanku.

Pomůžeme si numerologií a různými variantami stávajícího jména.

Stačí sečíst čísla přiřazená jednotlivým písmenům Vašeho křestního jména a vyčíst z tabulky výslednou podpořenou planetu. To pak K (2) A (1) T (2) K (2) A (1) dává do kupy 8, což podpoří Saturn. Zatímco K (2) A (1) T (2) U (3) Š (1) K (2) A (1) dává 12, tedy 3 Jupiter. A třeba K (2) Á (1) Ť (2) A (1) zase 6 Venuši. A tak Káťa bude nejlépe krášlit ženy s ascendentem v Býku nebo ve Vahách. Katuška přinese štěstí hlavně těm s ascendentem ve Střelci či v Rybách a Katka pomůže udržet sebekázeň třeba těm, co mají Saturn u ascendentu.

 


Říkali jsme, že se jménem se dá pracovat. Je dobré si uvědomit, co jím podporujeme. A když nám to nevyhovuje, tak to změnit. Pomoci si můžeme svým ascendentem, ať už v natálním nebo solárním horoskopu. Je fajn, když ladí s výsledným číslem Vašeho jména. A protože ascendent je bránou do tohoto vtělení, tak Vaše jméno ovlivňuje, jak do něj vcházíte. V karmické astrologii se traduje, že
znamení jsou tím, co si neseme z minulých životů. Zatímco domy odráží toto vtělení. A první dům (naše jméno) nás s tímto vtělením spojuje. A kdo ví, možná i s věčností…   

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta