Skip to content

Úterní zatmění Slunce

V úterý 2. července 2019 proběhne úplné zatmění Slunce, které bude pozorovatelné převážně nad Pacifikem. Tam ho bude možné sledovat téměř 5 minut. O něco později ho na minutku, dvě zahlédnou ještě v Jižní Americe. V Argentině bude temně zakryté Slunce zapadat.

I když nebude z našich luhů a hájů zatmění pozorovatelné, využijme jeho magickou moc.

Slunce bylo v mnoha původních kulturách symbolem Boha, Univerza. A dodnes mnoho lidí vnímá dobro, vesmírnou pravdu a Absolutno jako Světlo. Slunce jako krajní představitelný a uchopitelný symbol světla je pak jeho jasnou metaforou.

Zatmění Slunce má tedy v magii rozměr zatmění Boha.

A znáte to ze života. Člověk si často začne něčeho vážit, až když o to na chvíli přijde. A tak zatmění Slunce je v duchovním životě lidí podstatným momentem.

Pomáhá uvědomit si, čemu opravdu věříte.

Využijte úterní zatmění nejprve ke krátké meditaci a pak k rituálu. Nejprve kdykoli přes den zklidněte své nitro a vnímejte, v co věříte.

Je to jako se zamilováním. Nejde tak moc o to, jestli milujete Pepu, růžový porcelán, svého domácího mazlíčka nebo adrenalin. Důležité je, že díky těmto objektům zažíváte stav lásky. A díky tomu si dokážete představit, že jste láska.

A stejně tak není tak podstatné, jestli věříte v Boha, Mistra, Vesmír, přírodu, sebe. Všem těmto objektům vděčíte jen za to, kolik víry jsou ve vás schopné otevřít.

Ale stejně jako je jen jedna láska, je i jen jedna víra.

Tedy díky vašemu zážitku víry v nějaký tento objekt můžete prožívat, že jste víra.

A tak si připomeňte, čemu věříte, ale jen se od toho odpíchněte v meditace zatmění “Jsem víra”.

Další rituál je ideální k západu slunce, ale pokud si nemůžete udělat čas pro sebe kdykoli, zařiďte si půl hodinky podle svého uvážení.

Zapalte si svíčku. Přemístěte se ve své představě kdekoli do Tichého oceánu nebo do třeba Buenos Aires a s pohledem na zapadající Slunce vnímejte, jak zapadá Slunce zatemnělé. Po chvíli si představte, že jste přišli o zdroj své síly. A před svou svíčku dejte nějaký větší předmět, který plně zakryje jí i její svit. Na chvíli si užívejte tmu. Vnímejte, jak není třeba se jí bát, jak je klidná a pokojná. Jak vám dává uvědomit si svou nezávislost.

Svou pozornost zaměřte na nestvořené světlo na vašem srdci, které většinou ve tmě svítí o to jasněji.

Světlo v sobě projevte pohybem, zvukem, čímkoli budete cítit. Teprve pak zase odkryjte svíčku a poděkujte ji, že mohla na chvíli spolu se Sluncem poodstoupit, abyste mohli chytit to, kým jste vy.

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Jaká je vaše životní karta